Práce našich žáků

PŘÍBĚHY Z CITOSLOVCÍ

ZKOUŠÍME REPOVAT

MELOUNY – vzpomínka na léto

—————————–2022/2023—————————-

Stavíme roboty

I takto může vypadat hodina slohu

Dárečky pro maminky

PŘÍBĚH Z CITOSLOVCŮ

ČÍM VŠÍM SE DÁ PSÁT

INFORMATIKA – DABOVÁNÍ

INFORMATIKA – PRÁCE S GRAFICKÝM PROGRAMEM

VELIKONOČNÍ VĚNEČKY

KUŘÁTKA

MASOŽRAVKY 🙂

JARNÍ KVĚTINY A MOTÝLI

Domeček se zahrádkou

Samotvrdnoucí hmota

Vánoční ozdoba – ubrousková technika

ADVENTNÍ KALENDÁŘ

ANDĚLÉ

PODZIMNÍ RÁMEČKY

Naši moderátoři

(NE)PEČENÉ POCHUTNÁNÍ

HALLOWEEN SE BLÍŽÍ

A přece „ROSTOU“ 🙂

PŘÍBĚH NA „P“

A co vymyslíte vy?

PŘILÉTAJÍ ANDĚLÉ

PODZIM JE TU

„Malujeme“ přírodou

OBLOŽENÉ TALÍŘE – z distanční výuky

3D – z distanční výuky

VEZEME VÁM VÁNOCE

ANDĚLÉ PŘILÉTAJÍ

PODZIMNÍ PÍSEŇ

MOJE OBLÍBENÁ HRAČKA

Vendulka T.

Ela K.

Jana K.

Toník D.


JAK DĚTI VIDÍ AKTUÁLNÍ SITUACI?


NAŠE BOTIČKY


ZVÍŘÁTKA V ZIMĚ


PŘÍBĚHY

Inspirováni besedou s paní spisovatelkou se naši žáci sami pustili do psaní:

MOJE HRAČKA – Sabina Langerová

Jednoho dne mamka řekla, že má pro nás dárek a my se ptali jaký. Ona říkala, že je to pejsek a já byla moc šťastná, když jsem ho viděla a teď ho cvičím, jak si sednout, lehnout dál pác. Je s ním zábava a mám ho moc ráda a nikdy bych ho za nic nevyměnila ani za žádné jiní zvíře. Byl to ten nejkrásnější dárek na celém světě.

HRAČKA – Božena Červeňáková

Moje nejoblíbenější hračka byl plyšák, kterého mi dala babička, když mi byli 5 roků, tu hračku jsme teď nechala malému bráškovi, protože už jsem na to velká, ale taky si s ní ještě občas hraju. Vlastně žádnou jinou hračku jsem neměla tak dlouho. Jednou, když jsme s rodiči byli na návštěvě u tety a já si tu hračku vzala s sebou.  Pak jsem jí dala na skříňku a šla si hrát. Pak jsem si doma vzpomněla, že je u tety. A teta byla tak hodná, že mi ho hned druhý den přivezla, protože jsem bez něj nemohla spát. Nikdy bych ho nikomu nedala, jen mojemu malému bráškovi, protože ho mám moc ráda.

MŮJ NOVÝ KRÁLÍČEK – Zuzana Hlavsová

Když mi byly dva roky, tak mi babička přivezla z lázní malého králíček . A ten se mi moc líbil měl hnědo-bílou barvu. Pojmenovala jsem ho. Nejdřív se jmenoval Králíček, potom se jmenoval Hopík a tři roky neměl jméno. Potom mi byly tři roky, tak jsem si ho vzala na dovolenou a tam jsem ho nosila všude. Aš jsem ho ztratila a jeden pán ho dal do hospody a druhý den mi ho dala paní servírka a já jsem byla nejšťastnější člověk na světě!!

 MOJE KOČIČKA – Sabina Šedová

Je to moje malá kamarádka. Dostaly jsme ji před cca 1 rokem možná víc nebo míň. Mám jí ráda ale kouše a škrábe ale to nevadí.

Jednou když byla malá spadla po hlavě na polštář, naštěstí se jí nic nestalo. Moji rodiče jí vzali byla tam s malým koťátkem byly na hospodském dvoře. Když byla malá tak našeho psa tahala za ocas. Mněla 6 koťátek 1 umřelo, teď jsou ale větší než ona. Bydlí v nejteplejší místnosti u nás  doma v kotelně. Ráda zlobí našeho psa. Když jsme měly na zahradě vysoký pařez tak na ten pařez vylezla a skočila na střechu garáže, pak nemohla dolů. Má hnědo černou srst a zelené oči je roztomilá.

MŮJ PES NIK – Filip Bureš

Moje oblíbené zvíře je náš pes Nik. Někdy s ním chodím na procházky já a někdy můj táta. Nik jí granule, které kupujeme ve zverimexu. Jednou  jsme pracovali s taťkou na zahradě ,zatím co jsme pracovali tak se náš pes Nik ztratil, všude jsme ho hledal i pískali na něj aby přišel, vrátili jsme se domů a byli jsme smutní. Po půl hodině nám někdo zavolal jestli nám utekl a my jsme jeli do Ústi za pánem pro Nika poděkovali jsme pánovi  a jeli jsme domů. Šli jsme na zahradu a tentokrát jsme na něj dali pozor. Nika jsme si koupili už když byl malý je to border kolie je hnědo-bílý, když ještě neměl jméno říkali jsme mu čokoláda.

POUŤ – Luboš Uhlík 

Jednoho dne jsem šel s mamkou a se ségrou na výlet. Mamka zjistila, kdy se otevírá kavárna a šli jsme tam. V té kavárně jsme měli čokoládovou pizzu a palačinky s nutelou. Pak jsme šli na pout a my se ségrou jsme vybrali jednu atrakci, která se jmenovala velká houpačka a měla asi 500 metru a tak jsme se shodli na tu houpačku jeden člověk stojí 190kč.Takže dvě osoby stojí 380kč. A jeli jsme dvě jízdy takže teď to stojí 760kč.Pak jsme šli do obchodu a koupili jsme si ledovou tříšť příchuť malina.

MŮJ ZÁŽITEK – Patrik Vizvári

Jednoho dne jsem jel na dovču do Chorvatska a šel jsem se tam potápět v moři v kleci a kolem nás plavaly ryby  a různé rybičky pak nás vylovily a mě se to líbilo tak jsme jeli na pokoj a říkal jsem, že chci tam jít ještě jednou, tak druhý den jsme jeli znovu.  Na lodi jsme jeli ještě dál tak jsme se v kleci potopili a zase kolem nás plavaly  ryby, dál jsem viděl  jak ryby začaly plavat pryč. Já jsem si říkal, co se děje. A připlavali žraloci a bouchali do klece a oni nás pak vylovili. Plavali jsme pryč  na lodi domů.

MOJE OBLÍBENÁ HRAČKA – Nela Sokolová

Když mi byly 2 roky, tak sem měla ráda kočičky. Ale byla jsem moc malá. Moje teta má kočku jménem Jůlinka. Jůlinka byla moje nejmilejší kočička. Jednou jsem dostala bílou kočičku na baterky. Pojmenovala jsem jí Jůlinka. Jůlinku jsem musela mít všude i na nákupech. A když jsem jí zapomněla doma, tak rodiče museli jet domů. Když mi byly 4,  tak jsem dostala od čertů kocoura. Pojmenovala jsem ho Monty. Když jsem se koupala, Monty skočil za mnou do vany. Když si hraje, tak občas slyšíme jak naráží do zdi. Jůlinka a Monty žijí do dnes.

 PARKOUROVÝ NUFIK – Darina Dohuňková

Poprvé když Nufík přijel, byla to malá chlupatá koulička.  Ale nebyl to jen takový králík. Byl to krásný králík. Poprvé když si ho hladila, tak byl jemňoulinký. Áááá, vyklouzl mi nevěděla jsem, co mám dělat. Na štěstí skočil na postel, jé to byl zázrak a od té Doby je to Nufík parkurista.

MŮJ KŘEČEK HUGO – Natálie Brodská

Jednou v noci jsem se probudila, že můj křeček dělá rámus a najednou vidím rozsypané granule a zavařovací sklenici na zemi a to mi přišlo divné, tak jsem se šla podívat, co se děje a najednou vidím mamku, jak tak chytá mého křečka, tak jsme ho asi ve tři ráno honili po horním patře a nakonec vylezl do bedny a spal tam mezi kartičkami. A jednou se mamka probudila že slyší nějaký rámus tak rozsvítí a vidí křečka, jak si hraje se sponkou, která mamce spadla večer, a zase jsme ho museli chytat .

 NAŠE OVCE ZLOBÍ – Jakub Šafář

Bylo léto a uschlá tráva. Já jsem ovcím řezal větev a stříhal trávu z údolí na louce kde je vlhko. Natrhal jsem dvě tůčka trávy. Potom jsem šel k ovcím nahnat je do zadní ohrady. Ovce se rozzlobily a začaly mě honit, pak přestaly a šly žrát. Pak jsem jim vzal to tůčko a jel jsem do druhé zahrady, cestou ovce užíraly z tůčka. Pak jsem zjistil, že na druhou zahradu neprojedu tak jsem vzal zrní a lísku a dal jsem ji na druhou zahradu, ovce tam šly pak jsem je tam zavřel i se mnou. Ovce jménem Bětulína se rozběhla a třikrát mne trkla tak jsem vzal větev a dal jsem jí na zadek. Pak utekly a já šel pryč.

ZÁŽITEK – Jan Třasák

Můj zážitek je, že mi táta koupil. Opravdickou raketu, která jezdi na trávu. A jednou jsem odletěl na Mars za svým kamarádem  Lubošem, kterého tam zavřeli za to, že jednou přepadl benzinku v masce klauna. A sedí tam od roku  2011. Tak jsem ho osvobodil a odletěli jsme na planetu Jupiter, tam jsme si dali mochito a odletěly jsme na zemi tam jsme vyzvedli neše kamarády Patrika a Filipa. Tak jsme se převléklé za klauny a šly jsme přepadávat benzinky,


NAŠI MAZLÍČCI

V CELÉM SVĚTĚ PRŠÍ


POPATR


PODZIMNÍ VĚNEČKY


Ptáčci na větvi


Malujeme dýně


Pátek 13. a Templářští rytíři

Přilétá k nám jaro

Karnevalové oči


Básničky o jaru 4. a 5. ročníku

BÁSNIČKY O JARU – všechny práce

BROUČEK A JARONatálie BrodskáNatálie OnderkováSlunce svítí, květy pučí,brouček kapky v hrnci nosí.

Paprsky je sbírají,

do mraků je dávají.

Potom zase prší zpátky,

do broučkovy zahrádky.

Květiny tam rozkvetou,

broučka zase popletou

CO SE DĚJE NAJAŘEDarina BohuňkováAmálie ŠvecováSluníčko svítítu broučci letí.

Malé kapičky padají

a paprsky nás zahřejí.

Ořešáky se třpytí,

na louce roste kvítí.

Ptáci tu cvrlikají

a zvonky cinkají.

Housenka tu leze

a do kukly si vleze.

Králíčci tu skáčou,

běhají se sváčou.

a broučí školička

je hodně maličká.

Potůček teče,

žabička skáče.

A to vám říkám:

„neškoďte kytkám.“

ZASE LÉTOSabina ŠedováNela SokolováUž je tady zase léto,slunce už je blíž,

Sluneční paprsky zase září,

kapky rosy padají a broučci to slyší.

Květiny pučí a broučci hned fičí.

Motýli letí a sníh už není.

Lákají nás hory

Návštěva z jižního pólu

Kouzelná zima

Vánoční ozdoby

Zima je tu

Vyhlížíme první sněhové vločky


T.G.Masaryk – 4. a 5. třídy

Jablíčka a hrušky – 4. a 5. třídy

Slunečnice – 4. a 5. třídy

Letíme na Měsíc


Zamyšlení třeťáků

KAM BYCHOM CHTĚLI JET NA VÝLET


Není ježibaba jako ježibaba

Slohové práce žáků 3.ročníku.

Růžová žížala vylezla po dešti na trávník. Na louce se třpytily drobounké kapičky rosy. Nad rybníkem plachtily lysky. Z nedalekého keře se ozýval překrásný zpěv slavíka. Z roztrhané chaloupky na kraji lesa vyšla stará a ošklivá ježibaba … „ jak příběh dokončili naši třeťáci? To si můžete přečíst v následujících článcích.

AMÁLKA Š.     FILIP B.       NATÁLKA B.      NELA S.      ZUZKA H.


Hurá do oblak

žáci 1. a 3. ročníku


Letíme do vesmíru

Skupinová práce vytváření Sluneční soustavy

Copyright 2024 © ZŠ Kerhartice, všechna práva vyhrazena.
Tvorba WWW: OG Soft s.r.o.