Mez. spolupráce

NÁVŠTĚVA Z POLSKA 15.5.2018

JUBILEJNÍCH 10 LET PARTNERSKÉ SPOLUPRÁCE

V roce 2017 jsme oslavili 10. výročí mezinárodní spolupráce mezi naší školou a základní školou Starý Wališov z Polska. Proto se celá letošní návštěva žáků a učitelů z Polska nesla ve slavnostním duchu. Po příjezdu čekalo na návštěvníky pohoštění a děti ze zájmových kroužků si pro ně připravily kulturní představení. Po krátké přestávce následoval další program, tentokráte se zaměřením nejen na rozvoj spolupráce a komunikace mezi žáky, ale i na rozvoj jemné motoriky a prostorové představivosti. Děti pracovaly se stavebnicí GEOMAG a vytvářely nejrůznější stavby. Některé pracovaly podle vlastní fantazie, jiné se nechaly inspirovat známými budovami z celého světa. A tak jsme po ukončení práce mohli obdivovat mnoho domečků, hradů, či robotů, ale našla se také Petřínská rozhledna, nebo Eiffelova věž.

Po obědě a krátké přestávce na odpočinek se žáci ve čtyřčlenných smíšených skupinách vydali na stopovanou v okolí školy a plnili vědomostní i sportovní úkoly. Nemohl chybět ani „test“ z mezinárodních znalostí, jízda zručnosti na koloběžkách či poznávání státních symbolů. Protože návštěva z Polska s sebou přivezla i pěkné počasí, celý program se báječně vydařil a všichni si den plný zajímavých zážitků užili a budou na něj jistě dlouho vzpomínat.