Rozsvícení vánočního stromu

Žáci základní školy se v letošním roce rozhodli poskládat svůj program z méně známých vánočních písní. A záměrně říkám písní, jelikož se odpoutali od tradičních koled a vydali se jinou cestou.

Jako první uslyšíte píseň „Čas Vánoční“, která před třemi lety uchvátila členky tanečního kroužku při jejich vystoupení na olomouckém veletrhu.

Píseň „A od těch časů do Vánoc“ vybraly paní učitelky, nejen proto, že nám vypráví příběh o narození Ježíška, ale také proto, že vybízí k zamyšlení a hledání dobra, ať už kolem sebe nebo v nás samotných.

Třetí písničku si zvolili žáci pátého ročníku, z rádia ji můžete slyšet v podání Ewy Farné, dnes se ovšem sóla ujme Nela Langerová.

Na závěr nesmí chybět největší předvánoční klasika – Vánoce, Vánoce, přicházejí. I když je tato píseň notoricky známá, může se stát, že se občas slova pomotají, proto se mikrofonu ujme Honzík Lavička, který nám dodá jistotu, že zpíváme tu správnou sloku.

Mezi písněmi uslyšíte několik krátkých básní v podání jednotlivých tříd. Teď už vám přejeme příjemný poslech.

Video – zde