Informace k nošení roušek a respirátorů ve škole od 25.2.

od 25.2. platí v souladu s nařízením ministerstva zdravotnictví, že všechny osoby ve školách – žáci, pedagogové i nepedagogové  jsou povinni nosit při pobytu uvnitř školy na nose a ústech ochranný prostředek, kterým je:

respirátor nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95)

zdravotnická obličejová maska, jednorázová rouška nebo nanorouška naplňující všechny technické podmínky a požadavky  normy pro výrobek ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének.

Látková rouška se již nepovažuje za dostačující ochranný prostředek!

Do konce týdne platí ještě výjimka:  Ode dne 25. února 2021 od 00:00 hod. do dne 28. února 2021 do 23:59 hod. lze místo ochranného prostředku dýchacích cest uvedeného výše (tj. respirátor, zdravotnická rouška nebo obdobný prostředek splňující uvedené podmínky) používat ve vnitřních prostorech budov i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, který brání šíření kapének. Tedy i látkovou roušku.

Od pondělí 1.3.  bude tedy   nutné, aby děti používaly zdravotnickou (chirurgickou roušku). Dají se koupit i v dětské velikosti.

Děkujeme za pochopení.

Přejeme všem pevné zdraví

Copyright 2024 © ZŠ Kerhartice, všechna práva vyhrazena.
Tvorba WWW: OG Soft s.r.o.