CESTA DO PRAVĚKU

„Pravěk“ nemůžeme s jistotou říci, jak lidé té doby doopravdy žili. Ale v tomto týdnu jsme se o vývoji člověka i o nelehkých podmínkách života v pravěku mnohé dozvěděli. Věděli jste například, že to že se mamuti lovili do jámy, vůbec není pravda? ? A že i po tisících let lze podle mikroskopických stop na předmětech určit, k jakému účelu sloužily? Nebo že je docela klidě možné, že v sobě máte až 3% neandrtálské krve ?.

To a spoustu dalších zajímavostí jsme se dozvěděli při návštěvě pravěké osady Křivolík.  Poznávali jsme kožešiny, parohy a kosti různých zvířat. Zblízka jsme si prohlédli mnohé pravěké nástroje. Některé jsme si i vyzkoušeli, třeba při obdělávání půdy, nebo štípání dříví. Také jsme si prohlédli pravěké zbraně a šperky. Nakonec jsme navštívili několik pravěkých obydlí a posvátné pohřebiště. Prožili jsme zábavný a naučný den v přírodě a moc se nám to líbilo! 

Copyright 2024 © ZŠ Kerhartice, všechna práva vyhrazena.
Tvorba WWW: OG Soft s.r.o.