Setkání s exotickými živočichy

V pátek 11.9. nás navštívil pan Tomáš Vodička se svými mazlíčky. Nebyla to ovšem morčátka, ani kočičky, ale hadi a pavouci, kterých pan Vodička chová celkem přes padesát. Obavu a respekt z netradičních živočichů, velmi rychle vystřídal zájem a touha si zvířátka pochovat. Zatímco, některé paní učitelky si zachovávaly uctivý odstup, dokonce ani nejmenší děti si nenechaly ujít možnost pohladit si hady, nebo tarantuli. 

Kromě toho, že jsme si zvířátka pochovali a pohladili, dozvěděli jsme se také spoustu zajímavých informací z jejich života. Jak o ně správně pečovat, proč jsou některé druhy ohrožené i jak se chovat v případě napadení. Mohli jsme si dokonce z blízka prohlédnou nejjedovatějšího pavouka na světě (samozřejmě zavřeného v krabičce).

Byl to pro všechny báječný zážitek. 

Copyright 2023 © ZŠ Kerhartice, všechna práva vyhrazena.
Tvorba WWW: OG Soft s.r.o.