Beseda se spisovatelkou

V pátek 6.12. navštívila naši školu autorka dětských knížek paní Eliška Polanecká. Přečetla dětem ukázky ze svých knih. Nejprve jsme si vyslechli pohádku o „Sojce hlídačce„, který byl sice určený mladším dětem, ale i ti starší v něm mohli najít ponaučení. Následoval příběh sepsaný podle skutečné události „Jak kluci cestovali do Hamburku“ a fantastický příběh „O Uraženém fotbalovém míči.“ Poté paní Polanecká děti vyzvala, aby se jí ptaly na to, co je zajímá.  A protože jsme byli připravení, zvedlo se tolik rukou, až jsme paní spisovatelku zaskočili. Nicméně na všechny naše záludné otázky ochotně a zajímavě odpověděla. A na závěr se se staršími žáky a paními učitelkami podělila o část své „šuplíkové tvorby„, do které si zapisuje perličky ze setkání s dětmi. Všichni jsme se moc nasmáli a za krásné povídání děkujeme.  

 

 

 

Copyright 2023 © ZŠ Kerhartice, všechna práva vyhrazena.
Tvorba WWW: OG Soft s.r.o.