DEN ČERVENÉHO KŘÍŽE

Ve středu 5. září se žáci naší školy zúčastnili „Integračního dne“ v Ústí nad Orlicí. Během akce se seznámili se všemi složkami integrovaného záchranného systému. Hasiči předváděli ukázku práce se záchranářským psem, děti si pak mohly vyzkoušet hasičské helmy a náčiní a prohlédnout si vybavení hasičského vozu. Na několika stanovištích Červeného kříže se děti seznámily se základy první pomoci, vyzkoušely si resuscitaci i měření krevního tlaku a poučily se o správném ošetření běžných lehčích zranění. Nemohla chybět ani zastávka u policie, kde měly děti možnost obléknout si neprůstřelnou vestu, nechat se spoutat opravdovými želízky, nebo zapnout poplašnou sirénu. Nakonec usedly děti na kola a projely jízdu zručnosti.

Copyright 2024 © ZŠ Kerhartice, všechna práva vyhrazena.
Tvorba WWW: OG Soft s.r.o.